HypatiaOkuma KulübüForumTavsiyelerOrganizasyonEğitim & EtkinlikDükkanMutfakGirişKayıt Ol

Hypatia İstanbul

Dünyanın bilinen ilk bilim kadını, matematikçi, astronom, filozof İskenderiyeli Hypatia’nın anısına kurulan Hypatia Kitapevi & Restoran & Kafe, okuma oranının toplumumuzda farklar yaratacak şekilde artması, bilginin değerinin herkes tarafından anlaşılması ve toplumdaki fırsat eşitliğine destek vermek adına, ihtiyaç sahiplerine yardım etmek için sistemli ve düzenli bir şekilde HADİ Derneği’ne bağış yapabilmek hedefiyle kurulmuştur.

Hypatia Var Oluş SistemiHypatia İstanbul, özel seçilmiş kitapları, besin değerleri gözetilerek oluşturulmuş yemekleri, ileri teknoloji filtreleme sistemi ile tüm binada kullanılan sağlıklı suyu, bilinç seviyesini yükseltmek için içeriği özenle oluşturulan etkinlikleri ve dünyanın ilhamını, bilgisini Bize ulaştırmak adına paylaştığı tavsiyeleri ile hayata katkıda bulunmak amacıyla dizayn edildi. Bu nedenle Hypatia alanlarının kullanımı ücretsizdir. Kullanım için rezervasyon yaptırmak yeterli.Hayata katkısı olabilmesi dileğiyle…

1Evrenin Tekten Gelen bilgisi
2Dünyanın Deneyimlerinin Bilgisi
3Yaşanmışlığın Önyargısı
4Bilgeliğin Damıtılmış Bilgisi
5Kutsal İbis Kuşu - Kamil İnsanHypatia'nın logosu, Antik Mısır Uygarlığı'nın en önemli karakterlerinden biri olarak kabul edilen, insanlığa düşünmeyi, yazı yazmayı ve uygarlık kurmayı öğrettiği antik metinlerde belirtilen, Mısır bilgelik ustası, ilahi arabulucu, uygarlıkların kurucusu olarak adlandırılan, sırlarla dolu yeşil Emerald (Smaragdine) Tabletlerinde Atlantis'in bilgeliğini insanlığa sunduğu yazılan Thoth'a ithafen yapılandırılmıştır.Mısır'ın kuruluş efsanesine göre, Thoth yazı ve sayıların mucidiydi. Bugünün medeniyetlerine temel olan, Roma alfabesinin harfleri ve Arap sayı kümesinin sayıları Thoth okulundan gelmektedir. Mısır Kuruluş Efsanesi'nde insan üstü bir varlık olarak anlatılan Thoth'un engin bilgeliği ile Antik Mısır'ın Khem halkını büyük bir medeniyete dönüştürdüğü Mısır kayıtlarında anlatılmaktadır.Evrenin bilgisine sırtını dönmeden ve dünyanın bilgisini kabul ederek, yargılamadan, dışlamadan, kıskançlık, nefret, kin gibi, var olan her şeyin tekten geldiğini unutturan duygulardan arınarak Kamil insan olabilmek için doğduğumuzu hatırlamak dileğiyle...

Sen herkessin.

Doğmanın, yaptığın seçimlerle adım adım ilerlediğin bir arınma yolculuğu ya da durduğun yerde ilerlemeden tamamen bataklığa battığın bir ön yargı kayboluşu olduğunu unutma. Seçim senin. Kendini seç, geliş.

Kıskanma, nefret etme, kin tutma.

İskenderiyeli Hypatia

Doğruda durabilen bir tek kişinin bile dünyayı nasıl etkileyebileceğinin, nasıl da daha yaşanır kılabileceğinin timsalidir Hypatia.Roma Askerleri tarafından yakılan İskenderiye Kütüphanesinin ünlü yangınından, matematik yazmalarını kurtarmış ve Öklid'in teoremleri gibi önemli bilgilerin günümüze ulaşmasını sağlamış, çağımızın gelişmesine katkıda bulunabilmek için hayatını feda etmiş bir anlam şehididir.Okuma oranının toplumumuzda farklar yaratacak şekilde artması ve bilginin değerinin herkes tarafından anlaşılması hedefiyle burada başlattığımız bu yolculukta, Hypatia ve onun gibi hayata katkısı olmuş daha nicelerini anmaya, hatırlatmaya, fikirlerini yaşatmaya, varlıklarını çoğaltmaya, Biz’e ulaşabilmek için çalışmaya, çabada olmaya devam edeceğiz çünkü #bizgeleceğiz.

KURUMSAL
Üyelik SözleşmesiGizlilik PolitikasıMesafeli Satış SözleşmesiGizlilik ve Veri Güvenliği Politikasıİletişim
Hypatia İstanbul
Vişnezade, Süleyman Seba Cd.,No: 45 34357 Beşiktaş/İstanbul
+90 212 260 90 66